Paulo Coelho "Pielgrzym"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Pielgrzym"
Autor: Paulo Coelho
Tytuł oryginału: "O diario de um mago"
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 304
Moja ocena: 2/6


Paulo Coelho to brazylijski pisarz i poeta. Jego książki przetłumaczono na wiele języków. Jak wiadomo jedni go kochają, inni nienawidzą. Mało który pisarz wzbudza tak sprzeczne emocje w czytelnikach. Muszę przyznać, że parę książek Coelho mam za sobą. Więc gdy moja siostra kupiła (po raz pierwszy w życiu jakąkolwiek książkę) "Pielgrzyma" postanowiłam, że go przeczytam. Długo czekał na swoją kolej, ale w końcu się doczekał.


Akcja książki zaczyna się od pielgrzymki bohatera do hiszpańskiego sanktuarium Santiago de Compostela. Towarzyszy mu przewodnik duchowy zakonu RAM, który będzie uczył go nowych umiejętności. Bohatera czeka wiele prób, zadań, rytuałów, spotkań z demonami i aniołami. Wszystko co przejdzie Paulo wraz ze swoim przewodnikiem Petrusem ma pomóc mu odnaleźć siebie i odpowiedzi na dręczące go pytania. Jednak nie wszystko przychodzi nam łatwo, a los lubi pokomplikować nam życie. Czy Paulo pozna odpowiedzi na dręczące go pytania? I czy dojdzie do celu jaki sobie zaplanował?


"Pielgrzym" to książka, która nie wnosi nic nowego i ciekawego. Język autora nie przypadł mi do gustu. Coelho nie napisał nic, czego wcześniej nie wiedziałam lub nie przeczytałam. Sama historia głównego bohatera jest mało ciekawa. Oczywiście autor porusza parę tematów i zagadnień jak np. miłość, wiara, życie czy śmierć. Jak przystało na pisarza, znajdziemy w książce dużo sentencji, które nie robiły na mnie żadnego wrażenia. Cała książka to mało interesująca historia, która została podkręcona i wydana ku uciesze fanów autora.
Jeżeli ktoś chce zapoznać się z książką to bardzo proszę. Osobiście książkę odradzam. Na pewno macie wiele innych i ciekawszych do przeczytania.

11 komentarzy :

 1. Kurczę, nie wiem jakoś nie przepadam za Coelho. Przeczytałam kilka jego książek i jakoś tak ich nie poczułam. Podejrzewam, że tak jak Tobie, mi książka również nie przypadnie do gustu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam. Też średnio mi przypadła do gustu. Niektóre książki tego autora dużo bardziej jak ta.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiem, ale jakoś nie potrafię się przekonać do tego autora i jego książki omijam dużym łukiem
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedyne moje spotkanie z Coelho to "Jedenaście minut". Na tej książce jednak zakończyłam i już nie zamierzam do niego wracać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już kilka książek tego autora, ale Pielgrzym stoi na półce i jakoś nie mogę się za niego zabrać...Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Próbowałam przeczytać tę książkę, ale początek mnie tak zniechęcił i znudził, że dałam sobie spokój.

  OdpowiedzUsuń
 7. Coehlo czytałam w gimnazjum. Najbardziej urzekła mnie "Weronika", ale do reszty nie potrafię do dziś się przekonać. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie, chyba po raz ostatni sięgnęłam po książkę Coelha :)

   Usuń
 8. Coelho ma swoich zwolenników i nie, gdyż jedni lubią luźne myśli "filozoficzne" a niektórzy wolą sami wgłębić się w powieść. Poza tym jedne ma nawet nawet powieści, inne są niewarte czytania.
  Polecam "Demon i panna Prym".

  OdpowiedzUsuń
 9. Zraziłam się do książek Pana Paulo po przeczytaniu "alchemika". Fakt, można tam znaleźć mnóstwo ciekawych, mądrych cytatów, mott itp. Ale cała historia jest nudna i z ledwością da się ją czytać.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Podzielam Twoją opinię i cieszę się, że trafiłam na twój blog!
  Będę chętnie zaglądać:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń