Alyson Noël "Nocna gwiazda"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Nocna gwiazda"
Autor: Alyson Noël
Tytuł oryginału: "Night star"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Moja ocena: 5-/6


Alyson Noël to amerykańska pisarka, która zdobyła sławę swoim cyklem powieści NIEŚMIERTELNI. Dodatkowo wydała cykl o losach Riley Bloom - młodszej siostry Ever Bloom. "Nocna gwiazda" to piąta część cyklu, którą miałam okazję przeczytać.

Ever Bloom ma kłopoty. Jej najlepsza przyjaciółka Haven, która stała się nieśmiertelna chce się na niej zemścić. Nie omieszkała wspomnieć iż zabije ją i Jude'a, który uśmiercił jej chłopaka Romano. By tego dokonać chce użyć faktów dotyczących poprzednich żyć Ever. Jakby tego było mało główna bohaterka nadal nie może dotykać się ze swoim chłopakiem Damenem, a jej stosunki z ciotką Sabine cały czas się pogarszają. Tajemnice dotyczące jej poprzednich wcieleń, wcale nie ułatwiają sprawy. Ever musi je poznać by dowiedzieć się prawdy o swoim przeznaczeniu i uratować swoją przyjaciółkę.

Po "Mrocznym płomieniu", który był wyjątkowo nudny, bałam się sięgnąć po piątą część cyklu z przekonaniem, że będzie ona równie mało interesująca. O jak ja się myliłam! Ever znów staje przed ważnym pytaniem: czy Damen jest jej jedyną miłością? Jude już nieraz namieszał w jej życiu uczuciowym. By odpowiedzieć sobie na to pytanie Ever musi poznać swoją przeszłość, która wcale nie jest usłana różami. W tym przypadku narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym jest ciekawa. Te wszystkie niejasności sprawiają, że książkę czyta się szybko. Cała kompozycja i styl autorki zasługuje na duży plus. Pisarka zgrabnie odpowiada na pytania stawiane przez bohaterkę i dodatkowo w lekki sposób zadaje następne, na których odpowiedź musimy poczekać do piętnastego sierpnia - premiera ostatniej części "Na zawsze". Z czystym sumieniem mogę napisać, iż "Nocna gwiazda" jest pełna tajemniczości i mimo wpadki poprzedniej części, utrzymuje wysoki poziom. Więc jeżeli śledzicie losy Ever i mieliście podobne odczucia co do czwartej części, mogę wam spokojnie polecić ową pozycję.

12 komentarzy :

 1. Skoro tak zachęcasz do przeczytania tej części, muszę się zabrać za pierwszą. Nie wypada zaczynać od końca. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie cała historia ciekawa, ale ta czwarta część była totalnie nudna. Na szczęście autorka odratowała cykl ;) A do przeczytania, zachęcam bo jest to coś innego :)

   Usuń
  2. Mam powoli dość oklepanych książek, dlatego na pewno sięgnę. Obecnie jestem w trakcie pierwszego tomu "Wybranki bogów" P.C. Cast i jest to zupełnie coś innego. Takiej książki nie miałam okazji czytać, więc idzie mi to jeszcze opornie. Ale horyzonty trzeba poszerzać. :)

   Usuń
 2. Słyszałam o tym cyklu, jednak jakoś mnie nie ciągnie do jego przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. tym razem podziękuje i nie sięgnę po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cykl zupełnie nie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Upały są nieznośne, ale to w końcu lato. Nie może cały rok być bardzo zimno, albo po prostu zimno! ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie może :D Ale nie może być aż tak gorąco ;)

   Usuń
  2. Chociaż jeden miesiąc może tak być. Przecież muszę ładnie lśnić brązową opalenizną. Hahaha :D

   Co do "Przepisu życia" jest lepsza, niż "Zwykłe niezwykłe życie". :D

   Usuń
  3. A rozumiem! :D To zapraszamy słoneczko, zapraszamy :D
   Jeżeli jest lepsza od "Zwykłe niezwykłe życie" to tym bardziej muszę po nią sięgnąć :)

   Usuń
 6. Pierwszy raz słyszę o tym cyklu;D ciekawy się wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Can anybody here please recommend a good title for my blog related to running / marathon?
  Also visit my blog post - ac unit prices

  OdpowiedzUsuń