Dorota Sumińska "Zwykłe niezwykłe życie"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Zwykłe niezwykłe życie"
Autor: Dorota Sumińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Moja ocena: 4+/6

Dorota Sumińska to polska dziennikarka i pisarka. Z zawodu jest weterynarzem i opublikowała parę książek na temat opieki nad zwierzętami domowymi. Prowadziła też programy telewizyjne i radiowe.

Zwykłe życie, każdy z nas je posiada. Mamy męża, żonę, dziecko, psa, kota, królika, narzekającą teściową i żartobliwego teścia. Płacimy podatki, spotykamy się z przyjaciółmi, chodzimy do kina i czytamy książki. Podobne zwykłe, ale i niezwykłe życie prowadzą bohaterowie książki Doroty Sumińskiej. Jest Wacek, który nie kocha Anielki. Jest Anielka, która kocha Wacka i wyprosiła na nim ślub. Jest Wanda, Józef i Mańcia oraz Wandzia, nasza główna bohaterka. Są gęsi, sowy, gołębie, psy i nawet niedźwiedź. Jest miłość, przyjaźń, zaufanie, zdrada, tajemnice i przebaczanie. To wszystko w niebanalny sposób ujęła autorka w swojej książce. Zwykłe życie ludzi, które jest również niezwykłe. Historia, która jest pełna ciepła i sprawia, że losy bohaterów są przez nas śledzone z zainteresowaniem i ciągłym zastanawianiem się "co będzie dalej?". Opowieść niezwykle zwykła, i to jest jej atut.

Książkę Doroty Sumińskiej wygrałam w konkursie na blogu zakurzonapolka.blogspot.com. Muszę przyznać, że wcześniej nie znałam autorki mimo jej programów telewizyjnych i radiowych. Gdy przeczytałam parę stron książki od razu ją polubiłam. Spotkamy w niej wiele barwnych postaci, których nie da się nie polubić chociaż troszeczkę. Język autorki jest lekki i przyjemny co gwarantuje szybkie czytanie. Sama książka ma w sobie magię codzienności, którą uwielbiam. Z pewnością jest to powieść, którą można przeczytać w jedno popołudnie na świeżym powietrzu. Przyjemnie jest oderwać się na chwilę i poczytać o czymś niezwykle zwykłym.

8 komentarzy :

 1. Wygląda to na miłą, lekką książkę. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi jak lekka i bardzo dobra na wakacje książka ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie dotarła do mnei paczka z tą książką. ;)) Nie mogę się jej doczekać, a twoja recenzja jeszcze bardziej mnie zachęciła. ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę bardzo spodobała Ci się ta książka. ;)
  Mnie zachwyciła troszeczkę mniej, aczkolwiek jest dobra. Miło się ją czytało na plaży. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O owej Pani nic nigdy nie słyszałam :) Książki raczej nie przeczytam, wolę historię bardziej niecodzienne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że czytasz Picoult właśnie. ;) Ostatnio zgrałyśmy się z książkami, to i teraz nawet z pisarką! Czekam na recenzję, gdyż książka, którą czytasz, intryguje mnie odkąd wyszła. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. W takim razie czekam z niecierpliwością na recenzję. ;)

  OdpowiedzUsuń