Michelle Zink "Krąg Ognia"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Krąg Ognia"
Autor: Michelle Zink
Tytuł oryginału: "Circle of Fire"
Wydawnictwo: Telbit
Liczba stron: 355
Moja ocena: 4+/6

"Krąg Ognia" to ostatnia część trylogii "Proroctwo Sióstr". Trzeci tom już na samym początku sprawia iż mam ochotę postawić jedno pytanie: Co to jest Krąg Ognia? By poznać odpowiedź niezwłocznie zabrałam się za czytanie.


Lia jest coraz bliżej rozwiązania proroctwa. Jednym z jej zadań jest zrozumienie informacji odkrytych we Francji i oczekiwanie na trzeci Klucz. Amalia zawsze mogła liczyć na swoje przyjaciółki Luisę i Sonię lecz między nimi wyrósł niewidzialny mur, który oddalił je od siebie. Na dodatek do Londynu przyjeżdża Alice z Jamesem i oświadcza iż są zaręczeni. Ta informacja wcale nie sprawia przyjemności Lii, ale dzięki niej dostrzega cień szansy by namówić siostrę do pomocy w unicestwieniu Samaela i Dusz raz na zawsze. By tego dokonać potrzebny jest jeszcze jeden, ostatni Klucz i Kamień. Dzięki pomocy przyjaciół Lia i Dimitri wyjeżdżają na poszukiwania. Czy Lii uda się namówić Alice do pomocy? Gdzie znajduje się Kamień i ostatni Klucz? Jak długo Amalia wytrzyma walkę z Duszami, które są wobec niej coraz bardziej natarczywe?

Trzeci tom cyklu udzielił mi odpowiedzi na wiele pytań. W tej części poznajemy Amalię z innej strony. Jest coraz słabsza i nie ma siły na walkę z Duszami więc musi doprowadzić proroctwo do końca. Na karty stron wkraczają dwa Klucze z czego jeden jest wyniosły i odosobniony, a drugi mimo iż nigdy nie miał przyjaciół świetnie spisuje się w tej roli. Uczucie między Dimirtirem a Amalią jest coraz silniejsze. Stosunki sióstr bywają różne. Mimo iż stoją po przeciwnych stronach to nadal są siostrami i w jakimś stopniu zależy im na sobie.
Akcja książki posiada parę ciekawych scen. Podróże, walka z Duszami, poszukiwanie Klucza i Kamienia, miłosne sceny między Amalią i Dimitriem i w końcu ostateczna walka. Język przystępny i łatwy w odbiorze. Choć nadal ubolewam nad tym iż Alice nie miała prawa głosu w całym cyklu. Zaintrygowała mnie jej postać i chciałabym poznać czym się kierowała i co czuła. Podsumowując cała trylogia jest ciekawa i miło się ją czyta. Wprawdzie historia nie wywróciła mojego świata, ani nie chwyciła mnie za serce, ale cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z nią. Jeżeli jesteście zainteresowani to polecam.

5 komentarzy :

 1. Jeszcze nie miałam okazji czytać ostatniego tomu, a szkoda, bo dwa pierwsze za mną i jestem ciekawa jak to się wszystko skończy... Mam nadzieję, że niedługo wpadnie w moje łapki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeci tom, a ja nawet pierwszego nie przeczytałam :( Zobaczę, może kiedyś się uda. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam póki co tylko pierwszą część, reszty nie mogę póki co dorwać w bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś mnie nie ciekawi ta książka, mimo, że tematyka interesująca. Jednak mnie nie przekonuje. Hmm...

  OdpowiedzUsuń