Mike Dooley "Sztuka kreacji marzeń"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Sztuka kreacji marzeń"
Autor: Mike Dooley
Tytuł oryginału: "Manifesting Change: It Couldn't Be Easier"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 240
Moja ocena: 5+/6

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest spełniać swoje marzenia. Naszym priorytetem stają się przyziemne sprawy jak dobra i stabilna praca, szczęśliwa rodzina czy wykształcenie. To zajmuje dużo czasu, a chcemy jeszcze spotkać się z przyjaciółmi, pójść do kina, teatru, restauracji lub po prostu spędzić miło czas z ukochaną osobą. W tym wszystkim brakuje nam czasu na spełnianie swoich marzeń. A przecież każdy z nas czegoś pragnie, o czymś śni. Mike Dooley w swojej książce "Sztuka kreacji marzeń" uczy nas jak krok po kroku dążyć do spełnienia swoich pragnień.

Wiecie dlaczego nie jesteśmy w stanie zrealizować swoich marzeń? Ponieważ nie rozumiemy natury rzeczywistości, nie podejmujemy działań i nie doceniamy własnej wyjątkowości. Odwaga, wiara i najważniejsza rzecz działanie są podstawą do tego byśmy spełniali swoje marzenia. Mike Dooley w ośmiu rozdziałach daje nam mnóstwo rad jak krok po kroku, dzień za dniem realizować swoje pragnienia. Tłumaczy na czym polega natura rzeczywistości i prawo przyciągania. Autor uświadamia nam, że jesteśmy twórcami, którzy za pomocą myśli mogą kształtować rzeczywistość. Nic nie stoi na przeszkodzie. Cała siła i energia tkwi w nas i to od nas zależy czy ją wykorzystamy.
Zapewne nie raz myśleliście o czymś, wyobrażaliście sobie różne sytuacje, które potem stały się rzeczywistością. To jest właśnie moc naszych myśli. Jesteśmy boskimi istotami i nic nie stoi nam na przeszkodzie by realizować swoje marzenia. Mike Dooley utwierdza nas w tym przekonaniu. W swojej książce umieszcza Matrycę i uczy nas jak się nią posługiwać. Matryca pomaga nam zrozumieć swoje cele, pragnienia i rzuca światło na całą sytuację.

"Sztuka kreacji marzeń" to książka, która nie obiecuje, że nasze marzenia się spełnią. Ona daje nam rady i wskazówki jak te marzenia spełniać. To od nas samych zależy czy nadal będziemy tylko śnić czy przejdziemy do działania. Dooley w sugestywny sposób uświadamia nam jak wiele mamy możliwości na zrealizowanie swoich pragnień. Ten poradnik może pomóc spełnić Wasze marzenia. A przecież chcecie je spełnić, prawda?

Za możliwość przeczytania dziękuję:

7 komentarzy :

 1. Wydaje się naprawdę ciekawą lekturą. Okładka bardzo przyciąga mój wzrok (szczególnie artysty-plastyka, więc nie dziwota :P). Jak wpadnie w moje rączki nie omieszkam jej nie przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię poradników, ale ten wydaje się być ciekawy. Rzeczywiście w tych czasach o wiele trudniej spełnić swoje marzenia, chociaż znam kilka osób, które dzięki uporowi osiągnęły swój cel.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poradnik to zupełnie nie dla mnie, nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm... Być może się na nią skuszę. Zapowiada się całkiem ciekawie, a ostatnio interesuje mnie samorealizacja i tematy z nią związane.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka. Ostatnio nie wierzę w spełnianie marzeń, więc może powinnam po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. coraz więcej tego typu książek pojawia się na rynku, niby w każdej z nich można wyczytać podobne rzeczy, ale i tak chętnie po nie sięgam :) może dlatego, że nastrajają mnie pozytywnie i motywują do działania? :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poradnik jak najbardziej dla mnie. O wielu rzeczach marzę, jednak z realizacją nieco gorzej.

  OdpowiedzUsuń