Thorsten Havener "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach"
Autor: Thorsten Havener
Tytuł oryginału: "Ich weiss, was du denkst"
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 208
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 4/6

Thorsten Havener to artysta, trener, wielka medialna osobowość i mistrz sztuki czytania w myślach. Swoje wyjątkowe zdolności prezentuje w zapierających dech widowiskach i cieszących się ogromną popularnością pokazach na żywo. Występuje w wielu programach telewizyjnych i radiowych.

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było gdybyście potrafili czytać w ludzkich myślach? Gdybyście potrafili przekonać osobę do swoich racji? Zapewne podczas rozmowy zastanawiały Was myśli drugiej osoby, prawda? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się i nauczyć dzięki książce "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" Thorstena Havenera.

Już na samym wstępie chcę uprzedzić, że nie jest to książka w której za pomocą magii i czarów nauczycie się czytania w myślach. Otóż cała sztuka polega na dokładnym obserwowaniu drugiej osoby. Dowiemy się jak odczytywać ludzkie myśli bacznie obserwując ruch ciała, mimikę twarzy czy nawet oczy. Jednak by się tego nauczyć, trzeba poświęcić dużo czasu. Wiedzieliście, że duże znaczenie ma np. ułożenie rąk, postawa czy ruch oczy podczas rozważania jakiejś kwestii? Z tych drobnych gestów można dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy. Książka pełna jest ciekawych informacji z których można korzystać w codziennym życiu. Ponadto wszystko zostało bardzo dobrze wyjaśnione i opisane. Nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem tekstu.
Niestety muszę przyznać, że momentami strasznie się nudziłam. Dopiero trzeci rozdział wzbudził moją ciekawość i czytałam go z dużym zainteresowaniem. Kto by się spodziewał, że użycie imiona na początku lub na końcu zdania wywiera różne emocje? To naprawdę fascynujące jak za pomocą kilku rad można lekko manipulować drugą osobą.

Książkę jak najbardziej polecam. Sądzę iż warto poznać jej treść gdyż robi naprawdę duże wrażenie. Zdarza się, że rozmawiamy z osobami, które mało o sobie mówią lub prawie w ogóle nic nie mówię. Może się jednak okazać, że ich postawa i gesty zdradzą nam więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję:

5 komentarzy :

 1. lektura już za mną :) co prawda Edwardem ze "zmierzchu" sie nie stałam, ale bardzo miło wspominam i dowiedziałam się wielu ciekawych informacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie, nie... Tym razem chyba książka nie dla mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie. :) Zaczynając czytać recenzję obawiałam się, że będzie to właśnie coś o "nauce magii", na szczęście tak nie jest. Naprawdę chętnie dowiedziałabym się paru rzeczy z tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne, fajne. Czytanie w myślach - super. Jestem obserwatorem-cieniem, na pewno tak książka by mi pomogła lepiej zrozumieć niektóre osoby.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie dla mnie. Zupełnie nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń