Lon Milo DuQuette "Magija niska"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Magija niska"
Autor: Lon Milo DuQuette
Tytuł oryginału: "Low Magick: It's All in Your Head... You Just Have No Idea How Big Your Head Is"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 232
Moja ocena: 5-/6

Lon Milo DuQuette to amerykański pisarz, wykładowca i okultysta. Jeden z najpopularniejszych autorów książek o zachodniej tradycji ezoterycznej, łączących błyskotliwą inteligencję z dużym poczuciem humoru. Wybitny znawca tarota, magii enochiańskiej, kabały i thelemy Aleistera Crowleya.

Czym jest Magija Niska i co różni ją od Magiji Wysokiej? Co to jest Prawo Przyciągania i jak działa? O co tak naprawdę chodzi w Inwokacjach? Czy klątwa naprawdę istnieje? Na te i wiele innych pytań, odpowiada książka "Magija niska".

Książka Lona DuQuette nie jest typowym poradnikiem, z którymi mamy często do czynienia. Większość z nich kojarzy nam się ze sztywnymi regułkami i nudnymi opisami, których czytanie często nie sprawia nam przyjemności. "Magija niska" jest przeciwieństwem tego co napisałam w poprzednim zdaniu. Wszystko dzięki autorowi, który ma poczucie humoru i wydaje się być sympatycznym człowiekiem. W poradniku przekazuje nam swoją wiedzę w ciekawy i momentami zabawny sposób.
Książka podzielona jest na czternaście rozdziałów, z których każdy opisuje różne zjawiska i dziedziny magiji niskiej. Na samym wstępie DuQuette wyjaśnia nam czym jest tytułowa magija niska wraz z jej dogmatami i rytuałami. Następnie porusza takie kwestie jak np.: klątwa, inwokacja, siła intencji, tarot czy talizmany. Wszystko nakreślone jest w zrozumiały i interesujący sposób. Poradnik czyta się w mgnieniu oka i jak to było w moim przypadku z ciekawością. Język autora jest lekki i plastyczny, co przyczynia się do szybkiego kartkowania stron.

Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi postawionych na początku tej recenzji to zapraszam do przeczytania "Magiji niskiej". Jest to pełna humoru i godna uwagi książka, która zadowoli każdego, kto intryguje się tematyką magii. Polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję:

13 komentarzy :

 1. Książka wydaje się być interesująca, choć to zupełnie nie mój typ literatury. Jednak okładka jest magiczna, tajemnicza. Zachęca. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, przed chwilką był inny szablon. Ten jest uroczy, taki zimowy. Piękny!

   Usuń
  2. Oho, trzeci. Też ładne odcienie. :D

   Usuń
 2. Zostaw ten szablon z mostkiem po prawej stronie w dolnym rogu. :) Najładniejszy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być ciekawa no i mnie osobiście zachwyciła okładka jest magiczna:) Masz piękny szablon aż czuję się święta :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem, czy to książka odpowiednia dla mnie, dlatego mówię jej pass

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka nie dla mnie, natomiast Twój blog wygląda pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie tu :) Po książkę nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka mnie raczej nie zainteresuje. Nie są to moje czytelnicze klimaty. :P

  Zapraszam Cię do zabawy Christmas Tag! :)

  http://swiat-ksiazki-drrim.blogspot.com/2012/12/christmas-tag.html

  OdpowiedzUsuń