Richard Webster "Magia koloru dla początkujących"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Magia koloru dla początkujących"
Autor: Richard Webster
Tytuł oryginału: "Color Magic for Beginners"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 232
Moja ocena: 5/6

Zastanawialiście się kiedyś skąd wzięło się powiedzenie "zielony z zazdrości", "niebieskie migdały" lub określenia typu "żółtodziób", "sinobrody"? Dlaczego waszym ulubionym kolorem jest np. zielony, a nie czerwony? Jak się ubrać by poczuć się pewniejszym siebie lub wzbudzić zaufanie? Co oznacza wasz ulubiony kolor i ten znienawidzony? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Richarda Webstera.

"Magia koloru dla początkujących" to bardzo dobra pozycja dla osób, które nie tylko są zainteresowane znaczeniem kolorów, ale również sposobami, które pomogą nam w ulepszeniu swojego dotychczasowego życia. Gdy jesteś zestresowany, może warto otoczyć się zielenią? Jeżeli brak Ci pewności siebie załóż coś czerwonego. Może warto pomalować sypialnię na niebieski kolor, który przynosi "dobry sen"? Zastanawiałeś/łaś się kiedyś nad wpływem koloru na Twoje życie?

Książka podzielona jest na czternaście rozdziałów, które powoli wprowadzają nas w tematykę kolorów. Na samym początku dowiadujemy się wiele o kolorach i ich potędze. Następne rozdziały uczą nas jak uzdrawiać kolorem, wspierać się nim i medytować. Dopóki nie przeczytałam tej książki nie zwracałam uwagi na kolory w moim życiu. Nie zastanawiałam się czemu wolę czarny od różowego i jaki to może mieć wpływ na moje życie. Dlaczego myśląc o lecie widzę same ciepłe kolory typu żółć, czerwień, pomarańcz, a nie fiolet, czerń i biel? Richard Webster wyjaśnia nam wiele ciekawych rzeczy związanych z kolorami, językiem, który jest prosty w zrozumieniu i przyswojeniu wiedzy. Książka odpowiedziała na wiele moich pytań i wyjaśniła kwestie, które były mi dotąd nieznane. Dodatkowo okładka była ucztą dla moich oczu. Piękne i żywe kolory połączone z kroplami wody.

"Magię koloru dla początkujących" polecam wszystkim bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Ta książka pokazuje jak na wiele sposobów można poprawić i wzbogacić swoje życie kolorami. Jestem w pełni usatysfakcjonowana i zapewne nie raz sięgnę do pióra pana Webstera.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu:

8 komentarzy :

 1. Bardzo kusząca pozycja i recenzja. ;D Z wielką chęcia przeczytam.
  Pozdrawiam! ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. O, lubię kolory, więc pozycja zdecydowanie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca książka, z chęcią zajrzę do środka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być ciekawa:). Chętnie to sprawdzę. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie fajna książka, chociaż ja nigdy z doborem kolorów problemów nie miałam - to chyba dlatego, że skończyłam szkołę plastyczną ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. z samej ciekawości bym ją mogła przejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również z ciekawości chętnie przeczytam ;D

  OdpowiedzUsuń