Clinton Ober, Dr Stephen T. Sinatra, Martin Zucker "Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie"
Autor: Clinton Ober, Dr Stephen T. Sinatra, Martin Zucker
Tytuł oryginału: "Earthing: the most important health discovery ever?"
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 360
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 4/6

Clinton Ober zaczął pracę jako sprzedawca usług sieci kablowej w Billings w Montanie, a z czasem stał się liderem w tej dziedzinie przemysłu. We wczesnych latach siedemdziesiątych założył Telecrafter Corporation i uczynił tę firmę największym dostawcą usług marketingowych i instalacji kablowych w całych Stanach Zjednoczonych. W 1980 roku jego uwagę zwrócił dopiero raczkujący przemysł komputerowy. Partnerował firmom McGraw-Hill w zdobywaniu praw dystrybucyjnych usług komputerowych w nowych dziedzinach informatycznych na całym świecie. Po zdiagnozowaniu u niego poważnej choroby w 1993 roku, rozpoczął osobistą podróż w poszukiwaniu wyższego celu życia. Podczas swoich podróży odkrył uziemianie i postanowił skupić się na jego naukowym zbadaniu i stworzeniu praktycznych urządzeń do zastosowania tej idei.

Dr Stephen T. Sinatra jest certyfikowanym kardiologiem i psychoterapeutą z ponad trzydziestoletnim stażem i ogromnym doświadczeniem w pomaganiu pacjentom w zapobieganiu i leczeniu chorób serca. Zdobył także wiedzę z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej i odżywiania. Dr Sinatra łączy kuracje kardiologiczne z zakresu medycyny konwencjonalnej z dopełniającymi je terapiami przeciwstarzeniowymi, psychologicznymi i z dziedziny prawidłowego żywienia, aby pomagać leczyć stany zapalne oraz zmiany miażdżycowe powodujące zawały serca i udary. Jest członkiem American College of Cardiology, adiunktem medycyny na University of Conncecticut School of Medicine, a także byłym szefem kardiologii i edukacji medycznej w Manchester (CT) Memorial Hospital.

Martin Zucker od trzydziestu lat pisze na tematy związane z naturalnym leczeniem, fitnessem i medycyną niekonwencjonalną. Jest współautorem tzw. "autorem widmo" ponad tuzina książek, napisał też wiele scenariuszy do nagrań wideo dla Krajowej Rady Bezpieczeństwa. Zucker napisał setki artykułów z szerokiego zakresu tematyki zdrowotnej. Jest także byłym korespondentem zagranicznym Associated Press, w charakterze tym pracował w Europie oraz Bliskim Wschodzie.

W obecnych czasach ludzie mają bardzo mały kontakt z naturą. Odporność naszego organizmu wydaje się być mniejsza niż ludzi żyjących wiele lat wcześniej. Z tego wynika, że częściej chorujemy, chodzimy po lekarzach i oczekujemy, że przepiszą nam jakiś cudowny lek po którym wyzdrowiejemy w mig. Jak się okazuje lekarstwo na nasze bolączki mamy tuż pod stopami - dosłownie. Autorowie "Jak czerpać zdrową..." udowadniają nam, że kontakt z Ziemią to darmowy i skuteczny lek po który warto sięgnąć.

Czytałam kiedyś o Uziemieniu ale bardziej pod kątem duchowym niż naukowym. Autorowie tego poradnika dokładnie zbadali i przeanalizowali czerpanie energii z Ziemi i przedstawili nam wiele dowodów na skuteczność tej metody. Oprócz doświadczeń każdego z autorów mamy szansę zapoznać się z opiniami ludzi, którzy postanowili się uziemiać. I tak oto przeczytamy wiele pozytywnych tekstów, które wychwalają czerpanie energii z Ziemi. W niektórych przypadkach metoda ta wyleczyła ludzi z ich dolegliwości, w innych zmniejszyła ból i poprawiła komfort życia. Jedno jest pewne - każdy człowiek stosujący uziemienie odczuwał chociaż minimalną poprawę zdrowia. Na początku podchodziłam sceptycznie do tego poradnika, jednak gdy przemyślałam wszystkie aspekty doszłam do wniosku iż ta metoda naprawdę może sprawić, że poczujemy się lepiej. Co najciekawsze ten lek nic nas nie kosztuje więc nie musimy się obawiać, że coś na tym stracimy. Jeżeli macie swój ogródek lub wyjeżdżacie na wakacje nad morze spróbujcie pochodzić bosymi stopami po ziemi. Być może nawet nieświadomie odczujecie różnicę i zechcecie stosować tę metodę częściej i dłużej.

"Jak czerpać zdrową energię z Ziemi - Uziemienie" to ciekawy poradnik, który uświadamia nam, że panaceum, którego szukamy może znajdować się tuż pod naszymi stopami. Język i styl autorów możemy podpiąć pod popularno-naukowy gdyż znajdziemy w niej wiele naukowych odniesień. Cieszę się, że mogłam zapoznać się z tą książką. Wierzę iż zainteresowani tematem Uziemienia będą zadowoleni z tej pozycji. Zdecydowanie polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję:

7 komentarzy :

 1. Chyba nie mój target. Ale fajnie, że inni czytają takie książki. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś mnie ta pozycja nie zainteresowała. Czuje ze podczas jej czytaniu strasznie bym się nudziła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tę ksiazkę i oceniłam ją dokładnie tak samo jak ty:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W wypadku takich pozycji czytam raczej z czystej ciekawości, a w metody nioe wierze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba przyznac ze bardzo ciekawy temat. Ja niestety jestem alergiczka co skutecznie utrudnia mi kontakt z natura ale kto wie, moze i dla takich jak ja jest tam rozwiazanie...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakoś nie w moim guśnie :D Ale sama nie wiem dla czego, nie mogę oderwać wzroku od okładki:)
  I mam malutką prośbę :) Jestem nowa w blogosferze, dlatego jeszcze nie do końca wszystko "łapię" - będę wdzięczna, jeżeli zerkniesz na mojego świeżutkiego bloga i ewentualnie wskażesz błędy, o których nie wiem, a które popełniam :)
  Pozdrawiam ! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. No nie wiem, to chyba książka nie dla mnie. Chyba nie odnalazłabym się w tym temacie ;)

  Pozdrawiam i zapraszam:

  im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń