Gertrud Hirschi "Mudry. Joga dla ciała, umysłu i ducha" oraz "Mudry dla ciała, umysłu i ducha - karty + książka"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Mudry. Joga dla ciała, umysłu i ducha"
Autor: Gertrud Hirschi
Tytuł oryginału: "Mudras: FingerYoga für Erfolg, Kreativität und Wohlbefinden by Gertrud Hirschi"
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 240
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 5/6

Gertrud Hirschi od ponad 20 lat prowadzi zajęcia jogi w swojej własnej szkole jogi w Zurychu i organizuje seminaria w Szwajcarii i w Niemczech. Wychodzi od tradycyjnych wschodnich sposobów uzdrawiania i stale wprowadza do swojej pracy najnowsze odkrycia medycyny. Jej książki są praktycznymi poradnikami, w których przekłada teoretyczną wiedzę na temat kreatywnych metod na proste ćwiczenia.

Emocje to nieodłączna część naszego życia. Chcąc lub nie chcąc doświadczamy ich praktycznie co chwilę. Jednak z niektórymi uczuciami nie możemy sobie poradzić. Czasami dopada nas stres, innym razem złość albo strach. Staramy się jakoś z tym walczyć i zniweczyć te odczucia. Otóż Gertrud Hirschi podaje nam sprawdzony sposób na walkę ze stresem, złością, strachem i innymi uczuciami, których chcemy się pozbyć albo które chcemy przywołać.

Mudry to nic innego jak joga dla dłoni. Dzięki zaprezentowanym przez autorkę 64 mudrom możemy pozbyć się stresu i strachu, odzyskać wewnętrzną równowagę, rozwiązać problemu albo dodać sobie pewności siebie. Te proste ułożenia palców możemy stosować dosłownie wszędzie. W domu, pracy, na spotkaniu ze znajomymi, w autobusie czy tramwaju - wszędzie. Jednak by wykonać prawidłowo mudry musimy myśleć pozytywnie i prawidłowo oddychać.
W książce znajdziemy wiele mudr, m.in. mudrę rozkoszy, czasu, równowagi czy przyjaźni. Każda z nich jest szczegółowo opisana. Czytelnik i zarówno praktykant nie będzie miał problemu z ułożeniem dłoni i odpowiednim oddechem gdyż to wszystko dokładnie opisuje autorka. Oprócz tego dowiedzieć się można jak działa dana mudra i dodatkowo jako ciekawostkę możemy przeczytać imaginację mudry, która pobudzi naszą wyobraźnię.

Tytuł: "Mudry dla ciała, umysłu i ducha - karty + książka"
Autor: Gertrud Hirschi
Tytuł oryginału: "Mudras für Körper, Geist und Seele"
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 43 + 68 kart
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 6-/6

Dla tych którzy nie mają miejsca by zabrać ze sobą książkę i szukają innej wygodniejszej metody na noszenie ze sobą mudr, wydawnictwo wypuściło na rynek mudry w postaci kart. Jest to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie gdyż pudełeczko z kartami można zabrać ze sobą wszędzie.
Pudełko jest solidne, małe i ma bardzo estetyczną i przydatną zawartość. Karty są bardzo dobrze wykonane i szansa, że je złamiemy lub w jakiś sposób uszkodzimy jest znikoma. Jeżeli chodzi o wykonanie to nie można się do niczego przyczepić.

Każda z kart posiada wizerunek mudry czyli specjalne ułożenie dłoni, które w zależności od potrzeby pozwala nam pozbyć się dolegliwości, odzyskać spokój lub wesprzeć i dodać pewności siebie. Na odwrocie karty znajduje się jej numer oraz opis wraz z nazwą danej mudry. Tutaj muszę zwrócić uwagę na bardzo estetyczne i przyciągające wzrok wizerunki mudr. Te układy są genialnie przedstawione i przy okazji cieszą oko. Za to cudo trzeba podziękować bezbłędnej Vreni Erzberger. To właśnie ona zadbała o to by ilustracja w talii idealnie pasowała do pracy z układami dłoni.
Książeczka, która znajduje się wraz z kartami objaśnia nam co to są mudry, jak z nich korzystać i jakie korzyści one przynoszą. Jest to mini poradnik, który wyjaśnia nam wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do stosowania jogi dłoni. Język jest prosty i zrozumiały więc czytelnik nie będzie miał żadnego problemu ze zrozumieniem tekstu.

Komu mogę polecić mudry? Każdej osobie gdyż wszyscy posiadamy uczucia i co najważniejsze potrzebujemy ich. Gertrud Hirschi podaje nam na tacy idealny sposób na radzenie sobie z dolegliwościami, odnalezienie spokoju oraz wsparcie emocjonalne. Ja z wielką chęcią będę korzystała z tej prostej metody radzenia sobie z uczuciami i dolegliwościami. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki i zapoznanie się z talią dziękuję:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz