Dr Bhante Henepola Gunaratana "Medytacje buddyjskie. Współczesny podręcznik osiągania wyższego stanu świadomości"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Medytacje buddyjskie. Współczesny podręcznik osiągania wyższego stanu świadomości"
Autor: Dr Bhante Henepola Gunaratana
Tytuł oryginału: "Mindfullness in Plain English: 20th Anniversary Edition"
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 232
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 5/6

Bhante Henepola Gunarata to doktor filozofii, mnich, wykładowca na Uniwersytecie Amerykańskim, nauczyciel buddyzmu. Prowadzi szkolenia i kursy medytacji w Stanach Zjednoczonych, Europie i Australii. Jego prelekcje cieszą się ogromną popularnością.

Tematem "Medytacji buddyjskich" jest praktyka medytacji vipassana czyli medytacji wglądu. Sama medytacja nie jest łatwa gdyż wymaga dużo cierpliwości i czasu. Jak wiadomo często obu tych rzeczy nam brakuje. Jeżeli chcesz się pozbyć stresu i polepszyć swoje samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne to warto znaleźć czas i cierpliwość gdyż ta książka to świetny poradnik, który pozwoli Ci odzyskać harmonię. Mało tego, sprawi że nauczysz się kontrolować i nazywać swoje odczucia oraz zrozumiesz ludzi i otaczający Cię świat. Jednak by to otrzymać musisz praktykować.

Autor już na samym wstępie informuje czytelnika, że będzie używał prostego języka gdyż to właśnie on pozwala nam zrozumieć nowe rzeczy. Jak się później okazuje, dotrzymuje swojego postanowienia. Książka napisana jest językiem przystępnym i łatwym w zrozumieniu. Nie występują tu słowa, których czytelnik by nie znał. Podczas praktykowania medytacji wielu ludzi na początku się rozprasza. Nie ukrywajmy to najbardziej nas zniechęca. By wyjść naprzeciw temu problemowi Gunarata przedstawia sposoby na radzenie sobie z rozproszeniem. Jest to duży plus gdyż ta umiejętność przyda nam się nie tylko podczas medytacji ale również w codziennym życiu.

Jeżeli interesuje Was medytacja bądź chcecie się wyciszyć, zrelaksować i odzyskać harmonię gorąco Was zachęcam do sięgnięcia po ten poradnik. Jest to świetna książka, która przypadnie do gustu nie tylko zainteresowanym tym tematem, ale również innym którzy szukają sposobów na dobre samopoczucie i kontrolę wewnętrzną. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym.

Za możliwość przeczytania dziękuję:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz