David F. Vennells "Refleksologia dla początkujących"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Refleksologia dla początkujących"
Autor: David F. Vennells
Tytuł oryginału: "Reflexology for Beginners. Healing Through Foot Massage of Pressure Points"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 219
Moja ocena: 5/6

Ludzie lubią sięgać po to co ich relaksuje. Spotkanie ze znajomymi, basen, wędkowanie, czytanie bądź masaż. No właśnie, kto z nas nie lubi być masowany? Masaż może być relaksujący bądź leczniczy. Masowane mogą być różne części ciała: plecy, ręce, nogi i stopy. I właśnie o tym jest "Refleksologia dla początkujących" - o leczniczym masażu stóp.

Refleksologia to prosty i skuteczny masaż odpowiednich miejsc na stopach. Celem tego masażu jest uzdrowienie dolegliwości oraz pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Masaż wykonywany jest całymi dłońmi bądź palcami. Refleksy na stopach odpowiadają poszczególnym organom bądź częścią ciała w budowie anatomicznej człowieka. Książka obfita jest w ilustracje przedstawiające sposób masażu odpowiednich punktów na stopie jak i również dokładne przedstawienie refleksów. Jednak by masaż przyniósł efekty, refleksolog powinien być pełen współczucia i chęci niesienia pomocy dla osoby masowanej. Ludzie potrafią wyczuć intencje i emocje drugiego człowieka. Z tego powodu osoba masująca powinna być szczęśliwa i nastawiona pozytywnie.
Ciekawym dodatkiem w książce są opowieści osób, którym refleksologia pomogła i zmieniła życie. To dowód na to, że masaż stóp jest w stanie pomóc zwalczyć dolegliwości i poprawić zdrowie psychiczne.

David F. Vennells posługuje się językiem prostym i zrozumiałym dla czytelnika. Przekazuje swoją wiedzę z dużą lekkością i swobodą dzięki czemu odbiorca przyswaja ją bardzo szybko. Jednak już na wstępie zaznacza, że wszystkie wskazówki, których udziela z perspektywy buddyjskiej pochodzą z jego własnego doświadczenia. Dodatkowo wydawnictwo ostrzega, że praktyki opisane w książce nie mają na celu stawiania diagnozy, leczenia i nie są lekarstwem, które gwarantuje poprawę. Dlatego przed zastosowaniem terapii zaleca się pójście do lekarza.

Książkę polecam wszystkim, którzy nie boją się nowości i lubią próbować nowych rzeczy. Jest to również idealna pozycja dla tych, których refleksologia interesuje i chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. To świetny poradnik z którego można wiele zyskać. Polecam gorąco!

Za możliwość przeczytania dziękuję:

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz