Freya v. Stülpnagel "Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby"
Autor: Freya v. Stülpnagel
Tytuł oryginału: "Ohne dich. Hilfe für Tage, an denen die Trauer besonders schmerzt by Freya von Stülpnagel"
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 152
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 4+/6

Freya von Stülpnagel to matka, która doświadczyła bólu po stracie ukochanego syna. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta pomagając ludziom pogrążonym w żałobie. Aktywnie działa w stowarzyszeniu Osieroceni Rodzice w Monachium. Wspiera rodziny po stracie najbliższych, prowadzi z nimi indywidualne rozmowy, organizuje nabożeństwa żałobne i rocznicowe, a także przygotowuje mowy pożegnalne.

Śmierć to jedyna pewna rzecz w naszym życiu. Często na naszych oczach umierają ludzie - znajomi, sąsiedzi, przyjaciele czy rodzina. Trudno nam pogodzić się z takim stanem rzeczy. Ludzie różnie reagują na śmierć najbliższych: płacz, śmiech, ucieczka, krzyk, powierzchowna obojętność, depresja - to tylko kilka stanów emocjonalnych z pośród wielu. Każdego z nas boli strata bliskiej osoby i każdy z nas musi poradzić sobie z cierpieniem, którego doświadczamy. A co robić gdy nasza przyjaciółka lub bliska nam osoba doświadcza takiej straty? Jak powinniśmy się zachować? Na te i inne pytania odpowiada Freya von Stülpnagel w swojej książce "Bez Ciebie. Wsparcie po stracie bliskiej osoby".

Czytamy różne poradniki. O tym jak schudnąć, odnaleźć swoje prawdziwe JA, wychować dziecko, modnie się ubrać, ale rzadko sięgamy po książki, które uczą nas jak postępować po stracie bliskiej osoby. Osobiście uważam, że jest to ważna kwestia i każdy powinien przeczytać chociaż jedną taką książkę. Freya von Stülpnagel doświadczyła bolesnej starty - jej syn popełnił samobójstwo. Od tamtej pory postanowiła pomagać ludziom pogodzić się ze odejściem bliskich.
Książka pełna jest cennych rad i wskazówek. Autorka porusza takie tematy jak: żałoba, samobójstwo, śmierć rodziców, partnera lub partnerki, dziecka czy brata lub siostry. Wyjaśnia również jak radzić sobie podczas świąt Bożego Narodzenia, urodzin, Wielkanocy czy rocznicy śmierci. Wspomina również o rytuałach, które mogą mieć istotne znaczenie dla niektórych ludzi.

Śmierć zawsze będzie obecna w naszym życiu. Warto wiedzieć jak poradzić sobie z bólem po stracie bliskiej osoby lub jak wesprzeć innych. Ten poradnik pomoże nam przejść przez okres żałoby i uświadomi nam, że nasze życie nadal trwa i trzeba z niego korzystać. Polecam tę książkę wszystkim, warto się z nią zapoznać.

Za możliwość przeczytania dziękuję:

7 komentarzy :

 1. Słyszałam o tej książce i muszę przyznać, że naprawdę jestem jej ciekawa. :) Chociaż w swoim życiu nie stracilam zbyt wielu bliskich mi osob, to mimo wszystko zawsze warto coś wiedzieć na ten temat.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam wiele pochlebnych opinii na temat tej ksiażki, ale nie miałam okazji jej jeszcze przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, nie znam tej książki, ale wydaje się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 4. O książce pierwszy raz słyszę, ale myślę, że ta pozycja by mnie zaciekawiła. Mam nadzieję, że wkrótce będę miała okazję ją przeczytać.

  Pozdrawiam i zapraszam:

  im-bookworm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie ta książka jest genialna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o ksiazce jednak wydaje się poruszająca i warta, aby poświęcić jej czas :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy raz słyszę o tej książce jednak temat poruszony w niej wydaje się interesujący, śmierć to trudny temat do rozmowy i do pogodzenia się z nią. Jeśli będę miała możliwość to chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń