Jodi Picoult, Samantha van Leer "Z innej bajki"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Z innej bajki"
Autor: Jodi Picoult, Samantha van Leer
Tytuł oryginału: "Between the Lines"
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 312
Moja ocena: 5/6

Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby z nosem w książce. Pewnego razu czyta książkę o Olivierze, księciu spryciarzu - i ku swemu zdziwieniu nie może się od niej oderwać. Któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Olivierowi wydostać się z bajki? A może... sama się w niej znajdzie?*

"Z innej bajki" to zabawna i przeurocza powieść przy której każdy będzie się świetnie bawił. Historia przedstawiona przez Samanthę i Jodi to zupełnie nowe i świeże spojrzenie na bajkę. Nigdy nie myślałam o tym, że bohaterowie bajek lub jakichkolwiek innych książek, mogą mieć jakieś życie po zamknięciu książki. Jednak autorki przekonują nas, że wszystko jest możliwe.
Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się pomysł na fabułę - to duży element zaskoczenia. Delilah to typowa nastolatka, której nieustannie towarzyszy pech. Jednak nie przeszkadza jej to gdy poznaje Oliviera - głównego bohatera książki, którą przeczytała już sto razy. Historia Oliviera przeplata się z życiem Delilah co tworzy spójny i ciekawy efekt. Co ciekawe narracja przedstawiona jest zarówno ze strony Delilah jak i Oliviera. To umożliwia nam poznanie myśli bohatera i utożsamienie się z jego uczuciami.

Ta książka to idealna powieść dla młodszych moli książkowych. Samantha van Leer wpadła na naprawdę wspaniały pomysł. Czytelnik, który zna twórczość Jodi Picoult jest przyzwyczajony do tego, że jej powieści dotyczą trudnych tematów, często nie poruszanych przez innych pisarzy. Tym razem zobaczymy Picoult w innej, delikatnej i nieco magicznej odsłonie. Przyznam, że podobała mi się ta książka. Jest świeża, zabawna, magiczna i wciągająca. Jednak wolę Jodi jako autorkę życiowych powieści.. Niemniej z wielką chęcią przeczytałabym jeszcze niejedną książkę, która wyszłaby spod pióra matki i córki.

"Z innej bajki" to ciekawa i nowa powieść na rynku zarówno polskim jak i światowym. Duet jaki stworzyła Jodi Picoult z córką pozytywnie zaskakuje. Jeżeli chcecie miło i magicznie spędzić czas to gorąco polecam Wam tę książkę. Świetna powieść dla każdej osoby bez względu na wiek.

*opis pochodzi z okładki książki

15 komentarzy :

 1. Picoult uwielbiam :) Na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię Picoult i jestem ciekawa, jak prezentuje się książka, która powstała ze współpracy Jodi i jej córki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z tych książek, które po prostu muszę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 4. Po Twojej recenzji nie mam wątpliwości, że ta powieść jest jak najbardziej dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieje, że kiedyś uda mi się ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nienprzepadam za Picoult, więc raczej daleko mi do tej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czaję się na nią i czaję i jakoś ciągle nie możemy się spotkać :P Dzięki, że mi o niej przypomniałaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki Picoult, więc na pewno przeczytam i tę:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie bym przeczytała coś tej autorki.;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo lubię autorkę i dlatego jak tylko będę miała okazję to przeczytam i tę książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam twórczość Picoult i wstyd mi, że ostatnio ją trochę zaniedbałam. Z przyjemnością sięgnę po "Z innej bajki", gdyż chciałabym zobaczyć, jak autorka poradziła się w czymś odmiennym od jej dotychczasowych powieści.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiem jaki autorka ma styl pisania, ale chce go poznac.

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna książka! Bardzo mi się podobała:)

  OdpowiedzUsuń