Joann Hampar "Astrologia dla początkujących"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Astrologia dla początkujących"
Autor: Joann Hampar
Tytuł oryginału: "Astrology for Beginners"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 248
Moja ocena: 5/6

Joann Hampar pochodzi z Nowego Jorku, rozpoczęła swoją astrologiczną karierę w chwili, gdy została zatrudniona na stałe przez magazyn "American Astrology" w Nowym Jorku. Ukończyła American School of Astrology w Nowym Jorku i posiada certyfikat w astrologii elekcyjnej i wydarzeniowej. Mieszka wraz z mężem i kotem na Manhattanie.

Pod pojęciem "astrologia" kryje się wiele ciekawych kwestii. Od dziecka interesowały mnie horoskopy, układy planet, znaki zodiaku itp. Byłam ciekawa dlaczego jestem taka, a nie inna i czy układ planet miał na mnie jakiś wpływ. Otóż okazuje się, że tak. "Astrologia dla początkujących" Joann Hampar zaspokoiła moją ciekawość.

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów, które są bardzo rozbudowane. We wstępie autorka zapoznaje nas z podstawowymi zagadnieniami bez których nie zrozumielibyśmy dalszych informacji znajdujących się w poradniku. I tak oto dowiadujemy się jakie znaczenie mają i czym są: siedem figur planetarnych, dwanaście znaków zodiaku i dwanaście domów, planety oraz aspekty. Każdy kolejny rozdział poświęcony jest jednej z tych kwestii. Autorka stopniowo wprowadza nas w świat astrologii, wykładając wszystko zrozumiale i jak najprościej. Jednak by móc korzystać z książki musicie znać swój horoskop urodzeniowy. To właśnie zgodnie z nim trzeba interpretować informacje zawarte w książce. By znać swój wykres wystarczy poszukać w internecie odpowiednich stron, uzupełnić informacje i voilà mamy swój horoskop.

W książce znajdują się również wykresy urodzeniowe znanych osób - są bardzo pomocne przy rozpoznawaniu swojej konfiguracji figur planetarnych. Gdyby czytelnik nie znał pojęcia jakiegoś słowa lub do końca go nie rozumiał zostaje skierowany do glosariusza, który znajduje się na końcu książki. Glosariusz zawiera słowa, które zostały użyte w książce i z których znaczeniem możemy mieć problem.
Jeżeli chodzi o język autorki to jest on prosty i lekki. Joann Hampar z dużą swobodą przekazuje nam informacje, które nasz mózg przyswaja. Stopniowo wprowadza nas w tajniki astrologii przekazując najważniejszą wiedzę. Sądzę, że żaden czytelnik nie powinien mieć problemu ze zrozumieniem tej książki.

Jeżeli interesuje Was astrologia, wasz horoskop urodzeniowy, chcecie się dowiedzieć jak to wszystko funkcjonuje i jaki wpływ miały na Was planety to zachęcam Was do sięgnięcia po "Astrologię dla początkujących". To świetna książka, która zaspokoi wiedzę początkujących i uzupełni tych doświadczonych. Joann Hampar stanęła na wysokości zadania i napisała świetny poradnik. Gorąco zachęcam Was do zapoznania się z tą książką.

Za możliwość przeczytania dziękuję:

5 komentarzy :