Dagmara Gmitrzak "Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Inteligencja serca. Jak otworzyć swoje serce i doświadczać miłości"
Autor: Dagmara Gmitrzak
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 204
Do kupienia: talizman
Moja ocena: 5+/6

Dagmara Gmitrzak to popularna trener rozwoju osobistego, socjolog, terapeutka technik holistycznych, dziennikarka. Ukończyła studia w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz specjalizację: Pomoc społeczno-terapeutyczna. Ukończyła trzyletnie szkolenie z Muzykoterapii i Psychodramy oraz podyplomowe studia dziennikarskie. Od 2001 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego. Jest autorką pięciu książek.

Serce człowieka symbolizuje miłość, czułość, troskę czy pasję. Gdy doświadczamy szczęśliwych emocji robi nam się ciepło na sercu. Jeżeli zaś jesteśmy smutni i zranieni razem z nami cierpi nasze serce. Tajemnicą nie jest iż nasze uczucia i emocje są powiązane z sercem. Czy wiedzieliście, że serce posiada własną inteligencję? Jeżeli nie, to już wiecie. Nie raz mówimy: "słuchaj głosu swego serca". Naukowcy dowiedli, że serce ma zdolność do podejmowania decyzji  niezależnie od mózgu.

"Inteligencja serca..." to świetny poradnik, który uczy nas otwierać nasze serce. Otóż raz zranieni zamykamy się na ludzi by więcej nie zostać zranionym. Dagmara Gmitrzak w pierwszej części książki, mówi nam jak stopniowo, ponownie otworzyć swoje serce na ludzi. Wyjaśnia nam na czym polega mechanizm blokowania swoich emocji, syndrom złamanego serca czy negatywne i pozytywne myślenie, które ma bardzo duży wpływ na nasze relacje.
W drugiej części nauczymy się uzdrawiać swoje serce. Poznamy techniki, które pomogą nam rozwijać inteligencję swojego serca, odkryjemy jakie znaczenie ma relaks w związku z sercem oraz nauczymy się obdarzać siebie i innych miłością. Te ogólnikowe hasła, kryją wiele ciekawych i przydatnych informacji. Oprócz tego, w poradniku znajdują się ćwiczenia, które pomogą nam zrozumieć potrzeby naszego serca.
Trzecia część uczy nas wykorzystywać inteligencję serca na co dzień. Nie wystarczy tylko przez tydzień podążać za ćwiczeniami i radami Dagmary Gmitrzak by osiągnąć sukces.

Każdy z nas powinien zapoznać się z książką Dagmary Gmitrzak. Jest to rewelacyjna i jedyna w swoim rodzaju pozycja, którą koniecznie trzeba przeczytać. Polecam ją każdemu, gdyż treść zawarta w poradniku jest istotna dla wszystkich jednostek. Jeszcze raz gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania dziękuję:PS. Ostatnio nie mam w ogóle czasu na czytanie książek, a co dopiero na przeglądanie Waszych blogów. Mam nadzieję, że po tym weekendzie moje życie trochę zwolni i znajdę więcej czasu dla książek i bloga. Miłego czytania mole! :)

3 komentarze :

 1. A mnie jakoś treść nie przyciąga. Okładka jest bardzo ładna. Zresztą jak wszystkie z tego wydawnictwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tę książkę sobie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje sie byc ciekawa pozycja.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie 
  Obserwujemy?

  OdpowiedzUsuń