Frater U∴D∴ "Gdzie żyją demony? Wszystko co musisz wiedzieć o magii"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Gdzie żyją demony? Wszystko co musisz wiedzieć o magii"
Autor: Frater U∴D∴
Tytuł oryginału: "Where do Demons Live: Everything You Want to Know About Magic"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 180
Moja ocena: 4/6

Frater U∴D∴, znany także jako Ralph Tegtmeier, jest czołowym ekspertem w dziedzinie współczesnej magii praktycznej, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Urodzony w Egipcie, przez wiele lat studiował filozofię Wschodu, po czym zainteresował się zasadami magii zachodniej. Przez jakiś czas pracował w księgarni okultystycznej, zdobył stopień magistra literaturoznawstwa porównawczego, jest aktywnym pisarzem i tłumaczem.

Kim jest Ciocia Klara? To alter ego  Fratera U∴D∴, który w niemieckim czasopiśmie "Anubis" odpowiadał na pytania  czytelników związane z magią. 
"Gdzie żyją demony? Wszystko co musisz wiedzieć o magii" to zbiór listów ukazanych w "Anubisie". Ciocia Klara to zabawna i sympatyczna osoba, która w ciekawy sposób odpowiada na pytania. I tak oto możecie dowiedzieć się czy istnieje satanizm, gdzie żyją demony, jaką rolę w magii odgrywa astrologia i czy Harry Potter zawiera prawdziwą wiedzę magiczną. Jednak jest to tylko pare pytań, a książka zawiera ich  o wiele więcej. Ciocia Klara udziela zabawnych odpowiedzi, które w zależności od pytania są wyczerpujące albo krótkie. 

Jeżeli interesujecie się ezoteryką i okultyzmem to ta książka jest w sam raz dla Was. Mimo iż książka nie jest wielka objętościowo, to zawiera wiele ciekawych i nurtujących pytań. Ciocia Klara stara się odpowiadać na pytania jak najlepiej i jest ciekawym urozmaiceniem. Pozycję czyta się szybko i z dużą lekkością. Polecam wszystkim zainteresowanym.


Za możliwość przeczytania dziękuję:

8 komentarzy :

 1. Chyba się skusze na ta pozycję. :) Zauważyłam, że wiele fajnych książek Illuminatio wydaje. :)
  Pozdrawiam serdecznie!
  D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Magia to raczej nie moja działka, nie przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka powala. Treść ciekawa, lubię ezoterykę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ajj... Chyba na razie nie mam chęci na taką książkę, ale w przyszłości... Może, może;)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo przyjemna okładka :) zapraszam do mnie. Konkurs z KISS IN THE RAIN na facebooku. Można wygrać bony i biżuterię :) silviageart.blogspot.com/2013/01/konkurs-kiss-in-rain.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, ze mam tak malo czasu na czytanie ksiazek ; c

  OdpowiedzUsuń