Frater U∴D∴ "Osobiste symbole sukcesu. Praktyczna magia sigili"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Osobiste symbole sukcesu. Praktyczna magia sigili"
Autor: Frater U∴D∴
Tytuł oryginału: "Practical Sigil Magic. Personal Symbols for Success"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 152
Moja ocena: 5-/6

Frater U∴D∴, znany także jako Ralph Tegtmeier, jest czołowym ekspertem w dziedzinie współczesnej magii praktycznej, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Urodzony w Egipcie, przez wiele lat studiował filozofię Wschodu, po czym zainteresował się zasadami magii zachodniej. Przez jakiś czas pracował w księgarni okultystycznej, zdobył stopień magistra literaturoznawstwa porównawczego, jest aktywnym pisarzem i tłumaczem.

Magia sigili to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych technik magicznych. Nie wymaga profesjonalnego sprzętu, jest wolna od dogmatów i założeń filozoficznych oraz jest prosta i szybka w nauce.  Istnieją trzy sposoby nauki magii sigili: metoda słowa, metoda obrazkowa oraz metoda mantrycznego zaklęcia. Ty sam decydujesz z którego sposobu skorzystasz. Autor nie narzuca żadnych reguł. On daje wskazówki i zachęca nas do samodzielnego znajdowania sposobów na wykonywanie magii sigili. Frater U∴D∴ podaje przykłady wypowiadania swojej woli oraz rysowania symboli. Składniki mamy podane, wystarczy je zmieszać by powstał nasz własny przepis. 

Książka podzielona jest na dziewięć rozdziałów. Każdy z nich stopniowo wprowadza nas w zagadnienia magii sigili i otwiera przed nami nowe zagadnienia. W poradniku znajdują się ryciny, które zostały wykorzystane w rozdziale wyjaśniającym metodę obrazkową tytułowej magii. Ponadto gdy ktoś nie rozumie niektórych wyrazów użytych w książce, na końcu znajduje się słowniczek, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Mimo swojej małej obszerności, książka jest wyczerpująca i przekazuje wiele informacji, które usatysfakcjonują zainteresowane osoby. Jeżeli ktoś po raz pierwszy ma styczność z magią sigili to może być pewny, że nie zawiedzie się na tym poradniku. Język, którym posługuje się autor jest lekki i prosty w odbiorze. Książkę czyta się szybko i co najciekawsze nie wymaga ona od nas większego skupienia. Treść można naprawdę szybko zrozumieć, wystarczy tylko chcieć. 

Jeżeli interesuje Was magia sigili to zachęcam do przeczytania tej pozycji. "Osobiste symbole sukcesu. Praktyczna magia sigili" to bardzo dobry poradnik z którego można dowiedzieć się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy. Polecam wszystkim zainteresowanym.

Za możliwość przeczytania dziękuję:

6 komentarzy :

  1. Nie, nie... Niestety nie moje klimaty;)

    OdpowiedzUsuń
  2. To z pewnością bardzo ciekawe, ale zupełnie mnie ta tematyka nie interesuje :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Może być ciekawie. Nie mówię tak i nie mówię nie, jeszcze się zastanowię. ;)

    OdpowiedzUsuń