Thea Sabin "Wicca. Religia czarownic"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Wicca. Religia czarownic"
Autor: Thea Sabin
Tytuł oryginału: "Wicca for Beginners: Fundamentals of Philosophy & Practice"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 247
Moja ocena: 5-/6

Ludzie wierzą w różne rzeczy i obierają różne ścieżki wiary. Prawie każdy z nas potrzebuje wierzyć w coś lub kogoś. W tym celu eksperymentujemy by odnaleźć wiarę, która będzie dla nas odpowiednia i w którą będziemy wierzyć. Niech tytuł książki Was nie zwiedzie. Jeżeli poprzez słowo "czarownica" od razu pomyśleliście, że jest to książka o rzucaniu zaklęć i magii to jesteście w błędzie. Więc jeżeli macie zamiar sięgnąć po książkę tylko po to by się dowiedzieć jak kogoś zauroczyć to od razu odradzam.

Wicca to religia, która w dużej mierze oparta jest na związku z Ziemią. W pierwszych rozdziałach książki dowiadujemy się czym jest Wicca, a i nawet więcej, czym nie jest. W internecie i pośród ludzi krążą różne plotki i brednie więc autorka postanowiła w jak najprostszy i najprawdziwszy sposób wyjaśnić na czym opiera się ta religia. Gdy już dowiemy się czym nie jest Wicca, autorka zapoznaje nas z podstawowymi zasadami i etyką. Jednak muszę wspomnieć iż ta religia nie jest oparta na specjalnej księdze typu Biblia czy Koran. Nie ma tu jakiś specjalnych zasad, które trzeba przestrzegać jak dekalogu. Wiccanie obchodzą różne święta nazywane sabatami i pełnie Księżyca. Jako, że Wicca w dużej mierze oparta jest na związku z Ziemią, Wiccanie kładą nacisk na cykl zmieniających się pór roku. Związane są z tym różne ciekawe rytuały przy których używa się narzędzi, energii, wizualizacji, uziemiania czy wznoszenia osłony. Jednak by tego dokonać trzeba trenować i udoskonalać swe umiejętności. Oczywiście Wiccanie mają swoje bóstwa w które wierzą. Szczerze mówiąc jest ich wiele i to od człowieka zależy z którym z nich będzie się utożsamiał. Jednak jest dwójka tych najważniejszych. To Bogini i Bóg. By dowiedzieć się więcej wielu ciekawych rzeczy, zapraszam do zapoznania się z książką.

"Wicca. Religia czarownic" to w prosty i jasny sposób przedstawienie religii. Autorka stara się jak najlepiej objaśnić podstawowe pojęcia początkującemu czytelnikowi. Jest to bardzo dobry poradnik zawierający same prawdy o Wicce. Jeżeli jesteście zainteresowani samym poznaniem religii to gorąco polecam tą książkę. Kto wie, może spodoba Wam się Wicca? Zachęcam do zapoznania się z pozycją.

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu:


Książkę można nabyć:

5 komentarzy :

 1. Swego czasu chciałam dołączyć się do Wiccan, więc pozycją jak najbardziej byłabym zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. może z ciekawości bym przejrzała, ale żeby jakoś szczególnie interesować się tym tematem, to raczej nie ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm sama nie wiem, chyba spasuję :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że książka raczej poza moim kręgiem zainteresowań, to jednak polecę ją swojej koleżance:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń