Richard Webster "Geomancja dla początkujących"

Udostępnij ten post

Tytuł: "Geomancja dla początkujących"
Autor: Richard Webster
Tytuł oryginału: "Geomancy for beginners: Simple Techniques for Earth Divination"
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 232
Moja ocena: 5-/6

Od zarania dziejów, ludzie chcą poznać swoją przyszłość. W tym celu wielu z nich wróży z kart, fusów, dłoni i masy innych sposobów. W gruncie rzeczy liczy się efekt. Geomancja to sztuka wróżenia z ziemi. Jest to jeden z najstarszych sposobów odczytywania przyszłości. Polega ona na kreśleniu odpowiednich symboli i figur oraz ich analizie. Dzięki temu wróżący może poznać odpowiedzi na dręczące go pytania lub zrozumieć sytuację w jakiej się znajduje.

Książka ma trzynaście rozdziałów. Na samym początku autor wyjaśnia co to jest geomancja, jak ją praktykować i jak interpretować symbole. Im dalej w książkę tym więcej poznajemy technik i zawiłości wróżenia. Bo mimo pozoru geomancja wcale nie jest taka łatwa. Istotną rzeczą jest odpowiednie zinterpretowanie znaków. Jednak pisarz nie raz podawał przykłady na których mogliśmy zaobserwować jak to wszystko funkcjonuje. W książce jest wyjaśnionych parę sposobów na odczytywanie przyszłości i to od człowieka zależy, który wyda mu się prostszy i przyjemniejszy. Na plus zasługuje język autora, który jest prosty w odbiorze. Richard Webster starał się jak najlepiej przekazać swoją wiedzę i wyszło mu to bardzo dobrze. W dużej mierze w nauce pomagają rysunki zamieszczone w książce. Wszystko zostało sprawnie połączone i tak oto powstał świetny poradnik.

"Geomancję dla początkujących" mogę polecić wszystkim, którzy chcą zapoznać się z tą starą metodą wróżenia jak i również tym, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę lub ją poszerzyć. Dzięki tej pozycji czytelnik dowie się jak kreślić figury, interpretować je i w pełni korzystać z wiedzy jaką przekazuje autor. Polecam wszystkim zainteresowanym.


Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu:

3 komentarze :

  1. jakoś ten temat nigdy mnie zbytnio nie interesował :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O proszę, w życiu o tej metodzie wróżenia nie słyszałam. Jestem zainteresowana tematyką ezoteryczną, więc może kiedyś.

    OdpowiedzUsuń